"Eter" Aniela Wilk

Aniela Wilk. Jak to możliwe, że do tej pory nie miałam przyjemności poznać tej autorki?

Tego niestety nie wiem. Wiem jednak na pewno, że sposób w jaki kreuje ona literacką rzeczywistość bardzo przypadł mi do gustu. Poczułam lekkie, niewymuszone pióro. Poczułam swobodę w odbiorze i pasję pisania.

A jak oceniam "Eter"?

Recenzja książki Eter Aniela Wilk recenzowane.pl


"Eter" Aniela Wilk

Książka wzbudziła we mnie mieszane emocje.

Patrząc na jej całokształt, pełen obraz fabuły, bohaterów, wszystkich wątków - odbieram ją pozytywnie. 


Dzięki tej książce przeniosłam się w nasz Polskie góry, na które spojrzałam z innej perspektywy. Moje kochane Karkonosze zostały owiane tajemniczością, mrokiem, niewiadomą. Świetnie wykreowane miejsce akcji dodało tej książce uroku i wyjątkowości.

Jednak miejsce akcji to w książce nie wszystko.

Bohaterowie Darek i Julia odgrywają tutaj decydujące role. Darek jest bez dwóch zdań specyficzny. Jego aura tajemniczości i niedostępności zadziałała na mnie hipnotyzująco, jak magnes. Zresztą nie tylko na mnie. Julia przepadła bez reszty. Zauroczył ją jego głos, wygląd, zachowanie. Dosłownie wszystko. Trudno się dziwić.


Nie byłabym jednak z Wami szczera, gdybym nie przyznała, że zabrakło mi w tej książce rozbudowania wątku kryminalnego. Wydaje mi się, że był on za mocno wymuszony, jakby wklejony na siłę, aby odebrać fabule jej romansowy charakter. Dopisek "thriller" znajdujący się w zapowiedzi obiecuje dużo, a niestety thrilleru w akcji brak. Doszłam nawet do wniosku, że gdyby nie owa zapowiedź i nastrojenie czytelnika na poszukiwanie owego thrilleru odbiór książki byłby zdecydowanie lepszy. Poszukujący thrilleru czytelnik kończąc lekturę "Eteru" nie czułby się zawiedziony, a jedynie usatysfakcjonowany poprowadzonym ze smakiem wątkiem romansowym. 

Podsumowanie 

Książka przenosi czytelnika w inny świat. W wyjątkowy wymiar Polskich gór pełnych uroku i magii. Mocno zarysowani bohaterowie, zwłaszcza Darek, nie dadzą na długo o sobie zapomnieć. 

Zabierając się za lekturę książki nie można się jednak nastawiać na thriller, czy kryminał ponieważ wątek, który miałby się wydawać głównym, jest jedynie dodatkiem i tłem dla rozwijającej się między bohaterami relacji. 


Czytajcie i dajcie znać, czy Was również zahipnotyzował Darek, czy może jesteście obojętni na jego urok? ☺️Wydawnictwo Akurat

"Eter" 

Autor: Aniela Wilk

Premiera: 22.09.2021 r. 

Stron: 352 

Komentarze

instagram

Copyright © Recenzowane.pl