#60 "Ty będziesz następna" Jennifer Hillier

"Nie będziecie mogli się oderwać od tego rewelacyjnego thrillera aż do wstrząsającego końca" - tymi słowami poleca czytelnikowi Lisa Gardner książkę "Ty będziesz następna". To umieszczone na okładce zapewnienie stawia książce wysoko poprzeczkę i budzi w odbiorcy spore oczekiwania. Czy Jennifer Hillier sprostała zadaniu?
W moim odczuciu tak. Faktycznie czytałam z ogromnym zainteresowaniem, a ostanie kilkadziesiąt stron pochłonęłam już jednym tchem. Początek historii nie porwał, był zaledwie wprowadzeniem, zarysem tego, co miało dziać się później. Po pierwszych 50 stronach byłam pewna, że książka pójdzie w jakimś zwykłym, więziennym kierunku, a okazało się, że był to tylko drobny wątek w historii życia Geo.

No właśnie Geo. Dziwna postać. W trakcie lektury kilkukrotnie zmieniałam do niej stosunek. Na początku bardzo mnie irytowała, później zaczęłam jej współczuć, może nawet trochę lubić. Następnie przyszło rozczarowanie, szok, zdenerwowanie na jej działania i decyzje by w końcu...znowu popłynęły mi łzy.
Geo to postać tragiczna. Jako 16 latka dokonała czynu, który zmienił jej całe życie. Jak się jednak okazało  współudział w morderstwie nie był jedyną tajemnicą jaką Geo zakopała w sobie głęboko.
Możecie być jednak pewni, że przeszłość do niej wróciła, że karma wrociła, że poznacie jej wszystkie tajemnice.

Przez całą książkę zastanawiałam się, czy gdyby ta jedna decyzja podjęta przez Geo w wieku 16 lat była inna unikniętoby tak wielu tragedii...

Przeczytajcie śmiało i myślę, że nie będziecie czuć się zawiedzeni. Może, tak, jak ja, kilka stron przed końcem domyślicie się "o co chodziło", ale i tak uważam, że napięcie było wyczuwalne niemal do ostatniej strony.

Dodam już tylko, że ja lubię thrillery, które płynnie przeplatają bieżące wydarzenia z tymi, które działy się kiedyś, a jednocześnie były kluczowe w życiu bohatera. Podobał mi się język, sposób prowadzenia narracji...

Przez całą książkę ciągle coś się działo. Gdy wydawało mi się, że już wszystko wiem, okazywało się, że główna bohaterka ma w zanadrzu jeszcze jakąś tajemnicę, która rzuca nowe światło na bieżące wydarzenia.

Świetna, wciągająca, wstrząsająca, wyciskająca łzy. Porusza serce, zwłaszcza serce matki.


Tak, zdecydowanie polecam Wam książkę "Ty będziesz następna"! Z nią nie można się nudzić.

Czytaliście? Jeśli tak, jakie są Wasze odczucia?


Wydawnictwo Muza  

Premiera 14.04.2021 r. 

Stron 416

A w świetnej cenie kupisz książkę TUTAJ 


Komentarze

instagram

Copyright © Recenzowane.pl