Seria "Kraina dinozaurów Ivara" 🦕 L. Bjarbo, E. Gothner

 Ivar to mały chłopiec, który jest specjalistą od dinozaurów 🦕. Ivar ma i zna wszystkie dinozaury, nawet te, które mają trudne nazwy. Chłopiec wkracza w ich świat i rozwiązuje ich problemy zawsze, gdy jego tata zostawia go samego w pokoju, aby zasnął. Przed snem zagląda do swojego pudełka z dinozaurami, które wtedy ożywają i mimo że czasem jest starsznie dzielnie ratuje...tyranozaura, diplodoka, triceratopsa czy stegozaura.Każda historia napisana jest prostym, przystępnym językiem przez co może być skierowana do nawet najmłodszych czytelników. Bogato i ciekawie ilustrowana pobudzi wyobraźnię i zachęci do tego, aby wyciągnąć po nią małe rączki. Opowiadania są krótkie i pouczające, a mały Ivar napewno wzbudzi sympatię każdego małego czytelnika.Jeśli Wasze dziecko jest dodatkowo fanem dinozaurów to uważam książeczki za pozycje obowiązkowe w dziecięcej biblioteczce. Nie zabraknie tu faktów o 🦕 dinozaurach. Zresztą przyznam, że sama dzięki lekturze tych książek dowiedziałam się nowych rzeczy o tych stworzeniach.

W serii "Kraina dinozaurów Ivara" ukazały się 4 książeczki w twardej oprawie:
"Ivar zaprzyjaźnia się z tyranozaurem" - chłopiec zyskuje nowego kompana do zabawy mimo że początkowo boi się go świadomy siły tego dinozaura. 
"Ivar ratuje małego stegozaura" - historia uczy, że trzeba i warto pomagać. Ivar jest odważny i pomaga uwolnić małego dinozaura 🦕. 
"Ivar i zagubiony diplodok" - Ivar kolejny raz ratuje 🦕 dinozaura. Tym razem pomaga diplodokowi odnaleźć jego rodzinę. 
"Ivar ratuje głodne triceratopsy" - dinozaury znowu w tarapatach, ale Ivar wykorzystując swoją pomysłowość i odwagę pomaga zdobyć im pożywienie.Książki są naprawdę godne uwagi. W opowiadanych prostymi słowami historiach każdy czytelnik (niezależnie od wieku) znajdzie wartościowe treści. Uważam, że naprawdę warto i szczerze polecam.

Komentarze

instagram

Copyright © Recenzowane.pl