#48 "Gdy skończy się sierpień" Penelope Ward

Rok temu Heather Chadwick miała jeszcze naście lat i sporo planów na przyszłość. Niestety, wszystko się zmieniło. I to na gorsze. Jej ukochany zdradził ją przy pierwszej okazji, a starsza siostra Opal popełniła samobójstwo Dodatkowo stan zdrowia matki poważnie się pogorszył i zamiast wyjechać na studia, dziewczyna musiała zostać w domu, by zapewnić jej odpowiednią opiekę. Wszystko wokół stało się rutynowe i przewidywalne. Ledwo dwudziestoletnia Heather wpadła w wir męczących obowiązków. Wydawał się, że swoje najlepsze lata spędzi przy łóżku matki. Inny scenariusz nie wchodził w grę.

Gdy skonczy sie sierpien Penelope Ward    Zacytowany wyżej opis wydawcy umieszczony na okładce książki wystarczył, aby rozbudzić moją ciekawość, jak potoczą się dalsze losy młodej Heather, zwłaszcza, że z dalszej części opisu wynikało, że na jej drodze stanie niejaki Noah Cavallari. 

Kim był? Przystojnym, dojrzałym mężczyzną, który postanowił spędzić wakacyjny urlop w wynajmowanym przez Heather domku. To, jakie emocje budził w bohaterce, trudno było opisać nawet jej samej. Nie pomagała tym bardziej zdecydowana obojętność i dystans z jego strony. Silny, stanowczy - trzymał się z daleka od młodziutkiej Heather, w której aż buzowały emocje. 

Czy ta znajomość ma szansę na powodzenia? Czy Heather będzie wystarczająco nieustępliwa w adorowaniu lokatora? Czy Noah oprze się pięknu i młodości? 
Jeśli jesteście ciekawi to musicie przeczytać "Gdy skończy się sierpień". Ze swojej strony zapewniam, że naprawdę warto i dlatego też nie zdradzę Wam już nic więcej z fabuły książki :)

"Gdy skończy się sierpień" Penelope Ward 

to historia ukazywana z dwóch perspektyw. W części rozdziałów mamy narrację prowadzoną przez Heather, a w części przez Noah. Dzięki temu od samego początku wiemy, jakie emocje towarzyszą obydwu bohaterom. Trudno też przez to nie czuć sympatii do obojga - bez wyjątku.

    Heather może oczywiście wydawać się nam początkowo głupiutką, natrętną i zbyt bezpośrednią w stosunku do poznanego mężczyzny, ale z drugiej strony nie można jej odmówić wyjątkowej szczerości i prawdomówności. 

    Noah za to jest mężczyzną z krwi i kości. Wprawdzie widzimy go oczami Heather i możemy ją posądzić o brak obiektywizmu, jednak szybko dochodzimy do wniosku, że ten mężczyzna faktycznie ma w sobie "to coś".

"Gdy skończy się sierpień"

to historia lekka i przyjemna, którą poznaje się z ogromną przyjemnością i pochłania jednym tchem.
"Gdy skończy się sierpień" zapewnił mi chwile pełne relaksu i odprężenia. Osobiście uwielbiam takie historie...

Bardzo spodobał mi się styl Penelope Ward i w przyszłości chętnie sięgnę po inne książki, które wyszły spod jej pióra. 

Szczerze polecam!
Ocena 10/10


Stron 292
Wydawnictwo: Editio Red
Tytuł oryginału: When August Ends
Premiera: 09.06.2020 r.Wyświetl ten post na Instagramie.

Lubicie książki o miłości? Ja bardzo 💕 Po lekturze ostatniej mam ochotę na więcej i więcej....🤗 "Gdy skończy się sierpień" Penelope Ward pochłonął mnie bez reszty. Historia młodej Heather, bezpośredniej, szczerej i bardzo prawdomównej oraz Noah - nieustępliwego obiektu jej westchnień zapewniła mi bardzo, ale to bardzo mile spędzony czas z książką. Autorka bardzo długo trzyma w napięciu i rozbudza ciekawość, czy dojrzały mężczyzna, wbrew swoim zasadom, ulegnie pięknu i młodości... A na koniec poznamy jeszcze skrywaną przez Noah tajemnicę, która dla Heather może okazać się wstrząsająca... Sięgnijcie po nią, bo naprawdę warto. Dla mnie 10/10. #bookstagram #bookaddict #bookblog #bookflatlay #readbook #booktag #instreads#booklife #bookstagramtopasja #bookstagrampl #polishbookstagram#bookstagrampolska #ksiazka #książka #reading #bookstagramfeature #recenzowanepl #opinianablogu #blogksiążkowy #gdyskończysięsierpień #penelopeward #editiored #polecamksiążkę #zdjeciedlaksiazki #fotobook

Post udostępniony przez @ recenzowane.pl

Komentarze

instagram

Copyright © Recenzowane.pl