#42 "Przyciągnij miłość" Agnieszka Przybysz

"Żyć uczciwie oznacza nie zgadzać się na mniej niż według ciebie zasługujesz w swoim związku. Mówić innym o tym, czego chcesz i potrzebujesz, nawet jeśli może to spowodować konflikt lub napięcie. Zachowywać się w sposób pozostający w harmonii z twoimi osobistymi wartościami. Dokonywać wyborów na podstawie tego, w co ty wierzysz, a nie, w co wierzą inni".
Barbara de Angelis

Poradniki to nie do końca moja bajka. Zresztą, jak większości ludzi. Mamy taką przypadłość, że - jedni w mniejszym inni w większym stopniu - nie lubimy nie mieć racji i słuchać „dobrych rad” innych, a już na pewno słuchać „specjalistów”.
Niektóre poradniki trafiają jednak w nasze ręce przypadkiem i wtedy zdarza się, że stwierdzamy - „coś w tym jest”, „to nie jest głupie”, „a może by tak spróbować?”.

Takim poradnikiem jest na pewno poradnik Agnieszki Przybysz „Przyciągnij miłość”. Jak już sugeruje nam sam tytuł będzie on zawierał szereg rad, które mają pomóc nam znaleźć i utrzymać przy sobie to najbardziej pożądane przez wszystkich uczucie.
Tematyka oczywiście pozornie prosto i banalna, ale w praktyce wymagająca sporej pracy, przeanalizowana tysięcy przykładów i problemów. Każdy człowiek jest inny, każdy człowiek ma inne wymagania, targają nim różne emocje i każdy ma inny gust. Miłość dla każdego z nas znaczy coś zupełnie innego – mimo że kojarzy się z ciepłem, szczęściem i poczuciem zaspokojenia potrzeby bliskości. Jedni wolą ją dawać, inni ofiarowywać, a jeszcze inni nie wyobrażają sobie by dawać a nie otrzymywać i na odwrót.

Niezmiennie jednak każdy z nas szuka miłości i szuka drugiej połowy. Poszukiwanie człowieka, który będzie urzeczywistnieniem naszych marzeń i ideałów może trwać latami, a czasem sprowadza się do zwykłego przypadku. Agnieszka Przybysz w swoim poradniku podpowiada, jak przyśpieszyć proces „poszukiwań”, jak te poszukiwania prowadzić, na czym się skupiać, w jakim kierunku podążać by miłość była tu i teraz, a nie MOŻE kiedyś, MOŻE gdzieś…

Poradnik będzie zatem zbiorem porad i przykładów z życia wziętych dotyczących poszukiwań drugiej połowy. Autorka podkreśla np., że szukając ideału skupiamy się na wadach poznawanych osób, przez co kolejne, i kolejne randki kończą się fiaskiem. Ukierunkowanie naszych myśli na zalety, wspólne emocje i potrzeby ułatwia otworzenie się na drugą osobę. Autorka podpowiada, aby poznając drugiego człowieka nie określać go przez pryzmat cech, których naszym zdaniem mieć nie powinien, a wręcz przeciwnie cech pożądanych, pozytywnych – zalet.

"Najgorszą rzeczą dla partnerstwa i prawdziwej miłości jest bycie z kimś tylko dlatego, że posiada się z nim wspólny majątek i rozstanie wiązałoby się z pozorną stratą dóbr materialnych czy statusu społecznego..."

Książka jest zbiorem dotychczas zgromadzonej wiedzy o przyciąganiu i oczekiwaniach, jakie mamy względem miłości. Jednak co istotne, nie zapomina się w niej o osobach, które samotne już nie są i spotkały na swojej drodze miłość. Tym osobom przekazywane są rady jak budować i utrzymywać prawidłowe relacje partnerskie. Wszyscy bowiem doskonale wiemy, że budowanie silnego i trwałego związku wymaga ogromnej pracy i wysiłku ze strony zarówno kobiety, jak i mężczyzny.

Jeżeli jesteś osobą samotną, potrzebującą wsparcia i zastrzyku wiedzy i wiary, że również Ty możesz spotkać miłość na swojej drodze sięgnij po owy poradnik bez wahania. Jeżeli miłość nie jest Ci obca przeczytaj go, aby stwierdzić, czy nie popełniasz błędów, które mogą naruszyć jej fundamenty lub żeby sprawić by uczucie rozwijało się jeszcze bardziej…

Wydawnictwo Nowa Proza
Warszawa 2018
Stron 404

Kliknij TUTAJ, żeby przejść do książki :)


Komentarze

instagram

Copyright © Recenzowane.pl