#20 "Slammed" Colleen Hoover


Dziś przyszła pora na kilka słów o historii młodzieńczej miłości opisanej na kartach „Slammed” czyli nowego wydania powieści „Pułapka uczuć” pióra Colleen Hoover.        
    


Gdy weźmiesz tę książkę do ręki możesz pomyśleć, że ta cukierkowo różowa okładka to oprawa historii słodkiej i niewinnej. Historii banalnej, bo jaka może być miłość młodych ludzi? Nic bardziej mylnego. Dlaczego? Z każdą stroną będziesz się przekonywać, że książka ta to coś więcej niż przewidywalne westchnienia nastolatki do starszego od siebie kolegi. To historia o miłości wystawionej na próbę, próbę czasu, próbę opinii innych ludzi. To historia o trudnych wyborach, konieczności podejmowania ciężkich decyzji. To historia o dorastaniu szybciej niż się powinno, potrzebie dojrzałości i wzięcia odpowiedzialności za siebie i innych. To historia o bólu i cierpieniu związanym ze stratą bliskich, etapach radzenia sobie z ową stratą i ogromnej roli przyjaciół w odbijaniu się od dna.

„Pułapka uczuć” pokazuje czytelnikowi, że młodzi ludzie potrafią być odpowiedzialni, że ich problemy nie muszą być banalne, a to co widzimy na zewnątrz może być tylko pozorami kryjącymi ból, problemy i cierpienie.

A bohaterowie? Muszę przyznać, że bardzo polubiłam główną bohaterkę Layken. To ciepła, zrównoważona, ale też lekko porywcza dziewczyna, reagująca bardzo emocjonalnie na wszystko co ją otacza. W moim odczuciu to nastolatka, która nie do końca odnajduje się w otaczającej ją rzeczywistości i bardzo się przed nią broniąca. Chwilami mamy wrażenie, że to mała dziewczynka potrzebująca opieki, wsparcia i silnego męskiego ramienia. Layken tęskni za ojcem, nie rozumie matki, która zmusiła ją do przeprowadzki oraz która z każdym dniem czuje się bardziej odpowiedzialna za młodszego brata. Miłość, która spotkała ją już w pierwszych dniach pobytu w nowym mieście to tylko początek pasma mniejszych lub większych problemów, a jednocześnie początek głębokich uczuć, pragnień, marzeń. Czy Will będzie dla Layken tylko sąsiadem, w którym się zadurzyła? Jakie tajemnice skrywa przed swymi dziećmi Julia? Czy Will ma prawo do miłości w obliczu wszystkich rzucanych mu pod nogi przeszkód? Czy młodzieńcza miłość wygra z trudną codziennością, śmiercią, chorobą?Wybaczcie, że powyższy opis jest tak krótki. Musicie jednak uwierzyć mi na słowo, że książka mimo że niepozorna skrywa w sobie 'to coś' co sprawiło, że czytałam ją pochłaniając stronę za stroną. Bohaterowie bardzo szybko stają się nam bliscy. To postacie prawdziwe, ale przede wszystkim szczere i dobre. Nie sposób ich nie lubić. 
Polecam szczerze tę powieść a sama sięgam po kolejną część "Point of retreat"... czy będzie równie wciągająca? Opinia lada dzień!Wydawnictwo YA! 
Premiera: 15.02.2018 R.
Stron: 282

Komentarze

instagram

Copyright © Recenzowane.pl